گفتگو سبزوار پيام

گفتگو / تاریخ: 22 ارديبهشت 1402 / کد مطلب: 14958 / نظرات: 0


برگزاری همایش ملی بزرگداشت ۲ هزار شهید سبزوار


برگزاری همایش ملی بزرگداشت ۲ هزار شهید سبزوار  رییس شورای سیاستگذاری کنگره ملی شهدای سبزوار گفت: همایش ملی بزرگداشت ۲ هزار شهید این منطقه با هدف تعظیم شهدای دیار سربداران، چهارم خردادماه، در سبزوار برگزار می‌شود.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه  در نشست خبری با موضوع کنگره شهدای سبزوار اظهارداشت: مقدمات اجرایی این همایش از سال‌های گذشته انجام شده و اجلاسیه این رویداد بزرگ فرهنگی با حضور مهمانان کشوری و لشکری، مسوولان استانی و خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم برپا می‌شود.

وی افزود: برپایی نمایشگاه‌های مختلف، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در این کنگره تدارک دیده شده و طرح بازسازی عملیات بیت المقدس نیز در محل گلزار شهدای گمنام سبزوار، به مدت ۱۰ روز، برگزار می شود.

امام جمعه سبزوار گفت: شهادت شهید امر به معروف "حمیدرضا الداغی"، فضای کشور و شهر سبزوار را تحت تاثیر قرار داده و در ایام اخیر عطر شهادت را در فضای منطقه پراکنده است.

وی افزود: شهادت شهید الداغی، دیار سربداران را به قبله دریای خروشان شیفتگان غیرت جوان سربداری تبدیل کرده و موج حماسی و غم انگیز شهادت وی، ایران اسلامی را به تلاطم درآورد.

به گزارش ایرنا، در آستانه برگزاری همایش ملی بزرگداشت شهدای دیار سربداران، بیش از ۱۵ کمیته اصلی برای برگزاری این رویداد فعال شده است.

همچنین فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی مختلفی شامل تولیدات ماندگار فرهنگی، تدوین کتاب، فیلم، سرود، ساخت آثار نمادین، تبلیغات و فضاسازی محیطی، نامگذاری معابر و خیابان ها به منظور بازشناسی نقش شهیدان در ابعاد مختلف انجام شده است.

علاوه بر آن تدوین کتاب مرجع اطلاعات دیار سربداران در دوران دفاع مقدس و نیز سامانه جامع اطلاعات شهدای این خطه از دیگر اقداماتی بوده که در راستای برپایی همایش ملی شهدای سبزوار اجرا شده است.

شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی در مجموع ۲ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.