اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 3 مرداد 1390 / کد مطلب: 100 / نظرات: 0

رييس اداره بهزيستي سبزوار:


يكهزار خانوار از مددجويان پشت نوبت دريافت مستمري هستند


يكهزار خانوار از مددجويان پشت نوبت دريافت مستمري هستند رييس اداره بهزيستي سبزوار گفت : يكهزار خانوار از مددجويان تحت پوشش اين اداره پشت نوبت دريافت مستمري هستند .

 به گزارش سبزوار پیام 'محمد حسين هادوي فر ' افزود : از سه سال پيش تاكنون يكهزار و 300 نفر به مستمري بگيران اين اداره اضافه شده اند.
 وي بر نقش مشاركت هاي مردمي و خيران در ياري رساندن و خدمت رساني به مددجويان اين اداره تاكيد كرد و اظهار داشت : اعتبارات سازمان بهزيستي با توجه به گستردگي وظايف بهزيستي و تعداد مددجويان جوابگو نيست.
او با بيان اينكه سقف مستمري يك خانواده پنج نفره 60 هزار تومان است ،افزود: اين در حالي است كه برخي از اين خانواده ها مانند خانواده هاي بيماران رواني و كساني كه ضايعه نخاعي دارند در ماه فقط 50 تا 60 هزار تومان هزينه دارو و درمان دارند.
رئيس اداره بهزيستي سبزوار از  ثبت نام دو هزار و 150 نفر از پشت نوبتي هاي مسكن در سامانه بهزيستي كشور و تاييد 531 نفر از این تعداد در اولويت نخست خبر داد و افزود: سه هزار و 500 نفر از پشت نوبتي هاي اشتغال هم در اين سامانه  ثبت نام شده اند .
وي تعداد كل مددجويان بهزيستي سبزوار را 12 هزار و 844 خانواده با بعد جمعيتي 41 هزار و 566 نفر ذكر كرد و گفت : از اين تعداد 9 هزار و 743 خانواده معلول با بعد جمعيتي 37 هزار نفر و يكهزار و 100 خانواده بي سرپرست با بعد جمعيتي دو هزار و 566 نفر هستند .
او با بيان اينكه سازمان بهزيستي مولود انقلاب است و بعد از پيروزي انقلاب به وجود آمده ، افزود : بنيانگذار بهزيستي شهيد فياض بخش است كه با توجه به نيازي كه در جامعه احساس مي كرد اين سازمان را بنيان گذاشت.
اين مسوول محورهاي فعاليت اداره بهزيستي را در امور توانبخشي ، اجتماعي ، پيشگيري ، مشاركت هاي مردمي،اشتغال و موسسات غير دولتي عنوان كرد .

منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.