اخبار سبزوار پيام : مذهبی

اخبار » مذهبی / تاریخ خبر: 17 بهمن 1398 / کد مطلب: 13769 / نظرات: 0


کرسی تلاوت رضوی در سبزوار


کرسی تلاوت رضوی در سبزوار ـ همزمان با ایام‌الله دهه فجر  کرسی تلاوت کلام‌الله مجید با حضور قاریان بین‌المللی و قاریان قرآن حرم رضوی در سبزوار برگزار شد. محفلی قرآنی که قاریانش از کودکان تا بزرگسالان به همراه شهدا در آن حاضر بودند.

 شامگاه ۱۶ بهمن‌ماه در ایام‌الله دهه فجر در مسجد امام رضا(ع)(مسجد برغمدی‌ها) مهمان مراسمی بودم که میزبان آن خادمیاران حرم رضوی و آستان قدس با کمک خانه فرهنگ و هنر در حاشیه شهر سبزوار بودند و برخی از تلاوت‌کنندگان کلام‌الله مجید نیز از قاریان حرم رضوی بودند.

مراسم کرسی تلاوت رضوی با بیان حکایتی دینی توسط مجری آغاز و در ادامه ابوالفضل انتظاری، از قاریان قرآن جوینی که دارای افتخارات متعدد شهرستانی و استانی است، آیاتی از کلام‎الله مجید را تلاوت و در ادامه با تلاوت سوره حمد به سبک استاد عبدالباسط قرائت خود را به پایان رساند.

نفر دوم این کرسی تلاوت  سجاد کلاته، قاری قرآن خردسالی بود که از صفحه ۳۵۴ تلاوتش را آغاز کرد و در ادامه سجاد انصاری‌پور، نفر اول مسابقات قرآن اوقاف در سال ۹۱ از صفحه ۲۹۰ آیه ۷۸ کلام‌الله مجید تلاوتش را آغاز کرد.

در حالی که اکثر کودکان در ردیف‌های اول تا سوم مسجد پشت رحل‌های قرآن و برخی از بزرگسالان بر روی صندلی‌هایی در گوشه مسجد نشسته‌ بودند.

نفر بعدی این کرسی تلاوت استاد علی‌اصغر رسولیان از برترین‌های قرآنی سبزوار و داری مقام اول در منقبت‌خوانی از مسابقات آذربایجان است که در مدح امام رضا(ع) به منقبت‌خوانی می‌پردازد و حال و هوای مجلس را عوض کرد.

بخش بعدی این محفل قرآنی مربوط به حافظان کل قرآن و پرسش و پاسخ حاضران از محمد قربانی، حافظ کل قرآن است که به خوبی به سوالات حاضران از جزء ۱ تا ۱۰ پاسخ داد.

از دیگران قاریان این محفل قرآنی هادی اسفیدانی، نفر اول مسابقات قرآن کرواسی بود.

خادم حرم رضوی و قاری قرآن بارگاه ملکوتی آستان قدس رضوی هشتمین امام شیعیان در این محفل نورانی با تلاوت زیبای خود از آیه ۵ سوره قصص حال و هوای این مجلس قرآنی را عوض کرد و در میان تلاوت خود به کرات مورد تشویق حاضران قرار گرفت. وی که از شاگردان شهید منا، حاج محسن حاج حسنی کارگر است.

پایان بخش این محفل قرآنی و آن شب به یادماندنی تلاوت سوره حمد و توحید و قرائت دعای ختم قرآن توسط استاد یزدانفر از قاریان مشهور سبزواری بود.ایکنامنبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.