اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 29 بهمن 1398 / کد مطلب: 13840 / نظرات: 0


۹۸ درصد کودکان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار واکسینه می‌شوند


۹۸ درصد کودکان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار واکسینه می‌شوند
۹۸ درصد کودکان شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن زیر پوشش واکسیناسیون قرار دارند و برنامه ایمن سازی و واکسیناسیون آنها به طور مرتب انجام می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: از ابتدای امسال ۸۸ هزار دوز واکسن به کودکان و چهار هزار و ۵۹۶ دوز در گروه هدف دانش آموزان در شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تزریق و یا خورانده شد. 
دکتر فاطمه نوده افزود: ریشه کنی، حذف و کنترل بیماری های عفونی قابل پیشگیری با واکسن از اهداف اصلی این برنامه است به نحوی که هیچ کودکی نباید به دلیل بیماری های قابل پیشگیری با واکسن جان خود را از دست بدهد.
وی اضافه کرد: بیشتر هدف ایمن سازی و واکسیناسیون تاکید بر روی مناطق دور افتاده و عشایری است چون مناطق شهری و روستایی زیر پوشش پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت هستند و مشکلی ندارند. 
بیش از ۴۷۰ هزار نفر در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قرار دارند. 
گفتنی است دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۳۹ مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۹۵ خانه بهداشت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کند.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.