اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 12 اسفند 1398 / کد مطلب: 13906 / نظرات: 0


۲ پرونده گرانفروشی ماسک در سبزوار تشکیل شد


۲ پرونده گرانفروشی ماسک در سبزوار تشکیل شد
 رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: در پی تشدید بازرسی ها ۲ پرونده مربوط به گرانفروشی ماسک در این شهر با مبلغ ۱۹۲ میلیون ریال تشکیل شد.

علی امید بخش افزود: پرونده این دو واحد عرضه کالای طب به علت گرانفروشی ماسک های فیلتردار و ساده به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا برخی سودجویان با احتکار ماسک و مواد ضدعفونی کننده‌ تلاش می‌کنند این مواد را با قیمت گران در بازار به فروش برسانند.
وی گفت: همچنین هفته گذشته ۲ انبار ماسک، مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی با تلاش ماموران انتظامی، اداره تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی در سبزوار کشف شد.
امیدبخش افزود: واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار به صورت مستمر بر فعالیت واحدهای اقتصادی شامل انبارها، سردخانه‌ها، مراکز عمده نگهداری کالا، مراکز تولیدی و نهاده‌های دامی نظارت دارد و با تخلفات برخورد می‌کند و سامانه تلفنی ۱۲۴ نیز آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی از نحوه عرضه کالا و خدمات است.

براساس اعلام رییس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم‌ اینک مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی با کمبود ۸۰ درصدی ماسک طبی مواجه هستند.
این در حالی است که نهادهای بازرسی اصناف و تعزیرات حکومتی خراسان رضوی تاکنون از کشف محموله‌ احتکاری سه هزار و ۸۹۷ عددی گالن، بطری و اسپری ضدعفونی کننده از خانه‌ای در مشهد، کشف ۶ هزار عدد ماسک از یک فروشگاه تجهیزات پزشکی، گرانفروشی تجهیزات پزشکی برخی واحدهای صنفی و خودداری آنها از فروش چنین ملزوماتی خبر داده‌اند و نهادهای مسوول در این خصوص اقدام به تشکیل پرونده‌های قضایی و تعزیراتی کرده‌اند.
۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۲ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارد.

منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.