اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 8 مهر 1399 / کد مطلب: 14384 / نظرات: 0


مناسب‌سازی معابر سبزوار برای توانجویان مطلوب نیست


مناسب‌سازی معابر سبزوار برای توانجویان مطلوب نیست
سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: مناسب سازی فضاهای اداری، محیط شهری، معابر اصلی و حوزه حمل و نقل عمومی شهر سبزوار برای استفاده توانجویان مطلوب نیست.

حسین شاد عصر سه‌شنبه در نشست مناسب سازی معابر سبزوار افزود: با وجود اقدامات انجام شده در موضوع مناسب سازی معابر، دستگاه‌های اجرایی باید نگاه ویژه‌تری در این حوزه داشته باشند.
وی با اشاره به افزایش جمعیت سالمند کشور طی سال‌های آینده اضافه کرد: شاید در طرح‌های جدید شهری و دولتی مناسب سازی نیز چون سایر پیوست ها لحاظ شود.
سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی بخشی از اعتبارات خود را صرف مناسب سازی فضاهای اداری کنند و همچنین مصوبات ستاد پیگیری مناسب سازی را جدی بگیرند.

شاد با اشاره به این که مناسب‌سازی مبلمان شهری، اماکن، معابر عمومی و پارک‌ها برای تسهیل در رفت و آمد معلولان اقدامی ضروری است افزود: باید در یک خیابان یا مکانی در شهر سبزوار تمامی ضوابط مناسب سازی رعایت شود و به الگویی برای سایر مکان‌ها تبدیل شود.   

رییس اداره بهزیستی سبزوار نیز گفت: خدمت رسانی به گروههای مختلف دارای معلولیت و توسعه برنامه‌های توانبخشی و توانمندسازی متناسب با نیازهای روز جامعه از مهمترین اولویت‌های سازمان بهزیستی برای تحقق سلامت و رفاه اجتماعی است.
مرضیه کسرایی فر افزود: برقراری مستمری ماهیانه و افزایش هدفمندی یارانه برای معلولان در نوبت دریافت خدمات مستمری یکی از اولویت های سازمان بهزیستی است.
پنج مرکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان، مرکز نگهداری معلولان ذهنی دختران بالای ۱۴ سال، مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان و ۱۰ مرکز توانبخشی روزانه زیر پوشش اداره بهزیستی سبزوار است و ۱۹۰ زن و مرد سالمند در دو مرکز خیریه سالمندان این شهرستان نگهداری می‌شوند.
افزون بر ۱۲ هزار خانوار مددجو با جمعیت ۳۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات بهزیستی سبزوار قرار دارند.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.