اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 9 آذر 1400 / کد مطلب: 14658 / نظرات: 0


جلوگیری از ساخت و ساز در بستر رودخانه‌های ششتمد خراسان رضوی ضروری است


جلوگیری از ساخت و ساز در بستر رودخانه‌های ششتمد خراسان رضوی ضروری است
فرماندار  شهرستان ششتمد در خراسان رضوی گفت: جلوگیری از ساخت و ساز در بستر مسیلها و رودخانه‌های این شهرستان با هدف پیشگیری از خسارات احتمالی وقوع سیل ضروری است.

محمد کلاته روز یکشنبه در کارگروه بحران شهرستان ششتمد افزود: در سالهای گذشته تصرفاتی در بستر رودخانه های این شهرستان شکل گرفته که باید از سوی نهادهای مرتبط با متخلفان برخورد قاطع صورت گیرد.

وی ادامه داد: یکی از تبعات ساخت و سازها، خانه و ویلاسازی در بستر رودخانه ها و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، جاری شدن روان‌آب‌ها هنگام وقوع سیلاب است که منجر به بروز خسارت به زیرساخت ها و حتی مخاطرات جانی می شود.

فرماندار ششتمد گفت: مقاوم سازی و ایمنی مسکن شهری و روستایی با بهره گیری از تسهیلات در برابر بلایای طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد.

کلاته افزود: ساختمانهای دهیاری در مناطق روستایی که به شکل سوله احداث شده در کنار پیگیری امور روستا، نوعی سالن مدیریت بحران محسوب می شود که نمونه ای از این ساختمان ها در مناطق روستایی ششتمد وجود دارد که در این گونه مواقع قابل استفاده است.

وی با اشاره به لزوم پیوست پدافند غیرعامل در طرحهای زیرساختی حفظ آمادگی دستگاهای اجرایی شهرستان ششتمد در مقابله با بحران های طبیعی و نیز برگزاری نشستهای آموزشی برای دهیاران شورای اسلامی مناطق روستایی را مورد توجه قرار داد.

ششتمد با وسعت سه هزار و ۷۸۶ کیلومتر مربع، دارای ۲۴ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان دارای ۲ بخش مرکزی و شامکان، ۴۸ دهیاری و ۵۳ آبادی است.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.