اخبار سبزوار پيام : فرهنگی و هنری

اخبار » فرهنگی و هنری / تاریخ خبر: 15 آذر 1400 / کد مطلب: 14666 / نظرات: 0

رییس بسیج رسانه:


همه برای اصلاح قانون مطبوعات در کشور آماده شوند


همه برای اصلاح قانون مطبوعات در کشور آماده شوند
 رییس سازمان بسیج رسانه با اشاره به اینکه در قانون مطبوعات خلاهای قانونی وجود دارد، گفت: باید همه را برای اصلاح قانون مطبوعات در کشور آماده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «عباس محمدیان» عصر دوشنبه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه وجود شبکه‌های مجازی که به صورت قارچ گونه افزایش یافته است را چالش برانگیز توصیف کرد و افزود : فضای مجازی هم فرصت است و هم می‌تواند آسیب بزند مهم این است که چطور بتوانیم از این ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم.

بسیج همیشه خط‌شکن بوده است

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی یک حباب است و در این تلاطم رسانه های رسمی که پاسخگو هستند باید نقش‌آفرینی کنند گفت : باید روی فعالیت رسانه‌های جعلی بیش از پیش حساس باشیم و متاسفانه امروز ارگانی در کشور وجود ندارد که در این زمینه نظارت‌های لازم را داشته باشد.

محمدیان از نگاه ویژه به رسانه‌های محلی در سند تحول سازمان بسیج رسانه خبر داد و افزود : بسیج همیشه خطشکن بوده و منتظر قانون نیست بلکه منتظر نیاز جامعه است که امیدواریم در آینده به این اهداف برسیم.

رییس سازمان بسیج رسانه کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ظرفیت های بسیار خوب در استان کرمانشاه گفت : رشد کمی و کیفی رسانه‌ها در شان این استان نیست که باید ارتقا یابد و امیدواریم با تشکیل یک جبهه همگرایی رسانه‌ای شاهد ظهور مرجعیت رسانه‌های رسمی در کرمانشاه باشیم.

وی بر کادرسازی و آموزش‌ خبرنگاران تخصصی استان تاکید و اظهار داشت : امروز با اینکه تکنولوژی وجود دارد اما فرهنگ استفاده از این تکنولوژی وجود ندارد و متاسفانه ما در میزان سواد رسانه‌ای جزو فقیرترین مردم دنیا هستیم.

محمدیان مشکلات صنفی و معیشتی خبرنگاران را یکی دیگر از دغدغه‌های موجود برشمرد و افزود : خبرنگاران مطالبه‌گر باید به عنوان سفیران حاج قاسم در مناطق محروم حضوری فعال داشته باشند و مشکلات را استخراج کنند تا بتوانیم با کار گروهی برای حل آنها برنامه‌ریزی کنیم.

سامان دهی به رسانه‌های جعلی ضروری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ابتدای این دیدار، بسیج رسانه را موجب آرامش و اطمینان خاطر دانست و گفت : بسیج همیشه پشتوانه محکم و مرجعی قابل اعتماد بوده است و هرچه قدر این تعاملات بیشتر باشد خیر و برکت آن به مردم می‌رسد.

«بهرام فاضلی‌زاد» با اشاره به اینکه امروز جامعه ما ظرفیت پذیرش اختلافات و درگیری‌ها را ندارد، افزود: مردم امروز طالب هم‌نوایی  و همگرایی از مجموعه‌های مختلف هستند و می‌خواهند صدای واحدی از بخش های مختلف بشنوند.

وی از فعالیت گسترده رسانه‌های جعلی در جامعه انتقاد کرد و از آقای محمدیان خواست در خصوص سامان‌دهی به رسانه‌های کشور اقدامات لازم را انجام دهد.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.