اخبار سبزوار پيام : خدماتي

اخبار » خدماتي / تاریخ خبر: 4 ارديبهشت 1402 / کد مطلب: 14919 / نظرات: 0


همه روستاهای خوشاب خراسان رضوی گازدار شدند


همه روستاهای خوشاب خراسان رضوی گازدار شدند  فرماندار خوشاب گفت: با بهره‌برداری از طرح گازرسانی به روستای عبدل‌آباد، تمامی مناطق روستایی این شهرستان غربی خراسان رضوی از مزایای گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

محمود شم آبادی اظهار داشت: طرح گازرسانی به ۲ روستای حجت آباد و عبدل آباد با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال اجرا شد که یکی از این طرحها دهه فجر سال گذشته و آخرین روستا نیز همزمان با ایام عید سعید فطر به بهره برداری رسید.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح گازرسانی تمامی نواحی شهرستان خوشاب شامل سه منطقه شهری سلطان آباد، مشکان، نوده انقلاب و ۶۰ نقطه روستایی از گاز برخوردار شده اند.

فرماندار خوشاب گفت: شهریور ۱۴۰۰ نیز طرح گازرسانی به ۱۸ روستای شهرستان خوشاب در منطقه "دره یام" اجرا شده بود که هزار و ۳۳۴ خانوار روستایی از مزایای گاز بهره مند شده بودند.

شم آبادی ادامه داد: هم اینک تنها ایستگاه راه آهن شهرستان خوشاب و یک آبادی با جمعیتی کمتر از ۱۰ خانوار از گاز برخوردار نیستند.

سلطان‌آباد، مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب در فاصله ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

این شهرستان مرکب از ۲ بخش "مرکزی و مشکان" دارای بیش از ۶۰ روستا است و ۳۲ هزار نفر، معادل ۸۶ درصد جمعیت خوشاب ساکن روستاها هستند.

خوشاب که پیش‌تر یکی از بخش‌های شهرستان سبزوار بود در چهارچوب تقسیمات کشوری مهرماه ۱۳۸۹ به شهرستان ارتقا یافت.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.