اخبار سبزوار پيام : فرهنگی و هنری

اخبار » فرهنگی و هنری / تاریخ خبر: 22 ارديبهشت 1402 / کد مطلب: 14957 / نظرات: 0

معاون پارلمانی رییس جمهور:


شهید "الداغی" نمونه‌ای از غیرتمندی دیار سربداران است


شهید الداغی نمونه‌ای از غیرتمندی دیار سربداران است  معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: شهید "الداغی" در کنار ۲ هزار شهید خطه سبزوار نمونه‌ای دیگر از غیرتمندی ریشه‌دار دیار سربداران است.

 سیدمحمد حسینی در آیین گرامیداشت روز عقیدتی، سیاسی سپاه ناحیه سبزوار افزود: اقدام شجاعانه این جوان برومند سبزواری در دفاع از ناموس و عفت، که برگرفته از غیرت و جوانمردی بود، مورد اقبال عمومی جامعه قرار گرفت و تحسین همگان را برانگیخت.

وی غیرت را نشانه ایمان دانست و اظهارداشت: رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز با ایمان، عزت نفس، غیرت و ایثار از ارزش‌های اسلامی و تمامیت ارضی کشور در برابر دشمن دفاع کردند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه غیرتمندی و غیوری از صفاتی است که خداوند آن را دوست دارد، گفت: امروز این ارزش‌ها باید بیشتر مورد توجه نسل جوان و نوجوان جامعه قرار گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت های مختلف فرهنگی و علمی سبزوار بیان کرد: سبزوار خاستگاه قیام سربداران است، قیامی که غیرت از ویژگی های بارز آن بود، روحیه ای که همچنان در این دیار زنده است، چنانکه رفتار شهید "الداغی" نمونه ای دیگر از این غیرتمندی ریشه‌دار است.

حسینی در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی در عرصه سیاسی و تعاملات بین المللی موفقیت های چشمگیری به دست آورده است.

وی ادامه داد: جبهه مقاومت نیز با پیمودن مسیر انقلاب اسلامی ایران به پیروزی های بزرگی در برابر دشمنان رسیده است.

شهید حمیدرضا الداغی شامگاه هشتم اردیبهشت ماه جاری، هنگامی که ۲ شرور در یکی از خیابان‌های سبزوار برای ۲ دختر جوان ایجاد مزاحمت کرده و قصد داشتند یکی از آنان را با خود ببرند، به دفاع از آنان برخاست که در درگیری با اراذل شرور، ناجوانمردانه از ناحیه سینه و پشت مورد ضربات متعدد چاقو قرار گرفته و به شهادت رسید.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.