اخبار سبزوار پيام : اقتصادی

اخبار » اقتصادی / تاریخ خبر: 23 تير 1392 / کد مطلب: 6343 / نظرات: 0


55 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در سبزوار رهاسازی شد


 معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: با آغاز فصل گرما، 55 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در 20 مرکز پرورش ماهی و استخر دو منظوره این شهرستان رهاسازی شد.

محمدجواد ایزدیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران پیش بینی کرد در پایان فصل پرورش حدود 75 تن گوشت ماهی از این مراکز و استخرها برداشت شود.

وی اظهار کرد: ماهیان گرمابی شامل گونه های کپور معمولی و کپور علف خوار (آمور) هستند که در استخرهای خاکی و در مناطقی که دمای آب بین 18 تا 22 درجه سانتی گراد دارند قابل پرورش می باشند.

وی ضریب تبدیل غذایی در ماهی را یک و نیم برابر طیور و دو برابر دام سبک و سنگین عنوان کرد و دلیل آن را نیاز کمتر ماهی به مصرف انرژی برای گرم نگهداشتن دمای بدن خود و غلبه بر نیروی جاذبه زمین دانست.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: گوشت ماهی سریع تر از سایر گوشت ها هضم شده و ارزش غذایی بسیار دارد.

وی افزود: پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمد زایی، با غنی سازی آب و بهبود کیفیت خاک، باعث افزایش 30 درصدی تولیدات کشاورزی نیز می شود.

وی گفت : سبزوار با تولید سالانه 630 تن گوشت ماهی اعم از گرمابی و سردابی، رتبه دوم تولید ماهی در استان خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.