اخبار سبزوار پيام : مذهبی

اخبار » مذهبی / تاریخ خبر: 23 آبان 1392 / کد مطلب: 7286 / نظرات: 0

در شب شام غریبان /


مردم دیار سربداران با بانوی دشت کربلا همنوا شدند


مردم دیار سربداران با بانوی دشت کربلا همنوا شدند  آیین شام غریبان سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، فرزندان و یاران باوفایش، پنج شنبه شب با حضور پرشور عزاداران و دوستداران خاندان عصمت و طهارت در شهرستان سبزوار برگزار شد.

به گزارش سبزوارپیام به نقل از ایرنا ، عزاداران حسینی در جای جای دیار سربداران امشب با حضور در مساجد ، تکایا حسینه ها ، در غم شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یارانش به سوگ نشستند و با حضرت زینب (س) و قافله اسرای کربلا همدردی کردند.
عزاداران در این آیین با راه اندازی دسته های سینه زنی ، برافزاشتن شمع و پرچم سیاه با اسرای دشت کربلا در شام غریبان شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش هم نوا شده و اشک ماتم ریختند.
در این مراسم ،مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز در مراسم شام غریبان دشت کربلا در رثای مظلومیت امام حسین (ع) و یاران شهیدش نوحه سرایی کردند.
مردم سوگوار دیار سربداران همچنین عصر عاشورا با راه اندازی دسته های سینه زنی و با نمایش کاروان نمادین اسرا و آتش زدن خیمه ها، بر مصائب اهل بیت (ع) ، گریستند.
مراسم عزاداری سالار شهیدان و شام غریبان حسینی همچنین در بخش ها و روستاهای شهرستان سبزوار برگزار شد.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.