يادداشتها در سبزوار پيام


يادداشت سبزوار پيام

يادداشت / تاریخ: 23 مرداد 1402 / کد مطلب: 14982 / نظرات: 0


عمل به اندیشه‌های امام خمینی(ره)؛ راهکار حل مشکلات


عمل به اندیشه‌های امام خمینیره؛ راهکار حل مشکلات راهکار حل مشکلات امروزی جامعه، آشنایی و عمل به سیره، منش و اندیشه‌های امام(ره) است، لازم است که تمام دستگاه‌های فرهنگی کشور  برای ترویج اندیشه‌ها و افکار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پیش از گذشته تلاش کنند.

افکار و اندیشه های حضرت امام باید در کتب درسی گنجانده شود تا نسل جوان ما بیشتر  با افکار بنیانگذار انقلاب کبیر انقلاب اسلامی آشنا شوند.

 تمام سخنان امام (ره) برای ما یک رهنمود و الگو است که راه آینده نظام جمهوری اسلامی در آن به خوبی ترسیم شده است،رهبر کبیر انقلاب، انسجام ملی، دشمن شناسی و استکبار ستیزی را از عوامل مهم حفظ و اقتدار انقلاب اسلامی بیان کرده‌اند.

 تبیین و ترویج افکار و اندیشه‌های امام(ره) یک ضرورت است ، و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی در آن زمان از امریکا به عنوان شیطان بزرگ یاد کرده و همواره خطر و تهدید استکبار جهانی را به کشورهای اسلامی گوشزد می‌کردند.

امروز استقلال، عزت و اقتدار کشور مرهون اندیشه‌های امام (ره) است، و اندیشه‌های امام خمینی(ره) تحولات سیاسی و بنیادین درجهان اسلام ایجاد کرد و حرکت در مسیر اندیشه‌ امام(ره) سبب بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و جهان شد.

 توجه به محرومان جامعه از ویژگی‌های دیگر آن رهبر کبیر انقلاب بود و همیشه در پی رفع مشکلات آنها در جامعه اسلامی و رسیدن به استقلال اقتصادی در کشور بودند.

 راهکار رفع مشکلات امروزی جامعه، آشنایی و عمل به سیره، منش و اندیشه‌های امام(ره) است و  تمام دستگاه‌های فرهنگی کشور باید برای ترویج اندیشه‌ها و افکار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پیش از گذشته تلاش کنند و برای نسل جدید بویژه جوانان و نوجوانان یک ضرورت است تا چندین مرتبه وصیت نامه الهی و سیاسی آن رهبر فرزانه را مطالعه و به سفارشش عمل نمایند.

وصیت نامه امام خمینی(ره) چراغ راه ما است و روحانیون، ائمه جمعه و جماعات، رسانه‌های گروهی بویژه صدا وسیما، دستگاه‌های فرهنگی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نقش مهمی در تبیین و ترویج سیره امام دارند.

یکی از نقشه‌های دشمنان در مقابله با انقلاب اسلامی، تضعیف جایگاه ولایت فقیه به عنوان ستون اصلی و پشتیبان انقلاب در بین نسل جوان است، و  ولایت فقیه راه و راهنمای حرکت امت اسلامی است و پیروی از آن انقلاب را از انحراف و فتنه دشمنان نجات می دهد.

نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.