اخبار سبزوار پيام : اجتماعی

اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 25 مرداد 1401 / کد مطلب: 14754 / نظرات: 0

فرماندار سبزوار:


مجیزگویی و بی انصافی از آفات رسانه است


مجیزگویی و بی انصافی از آفات رسانه است

فرماندار سبزوار گفت: مجیزگویی مسوولان و بی‌انصافی هر دو جزو آفات رسانه است که خبرنگاران باید از آن دوری کنند و رسالت خود را در نقد منصفانه و انعکاس درست خدمات ایفا کنند.

 حسین ابراهیمی کردیانی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار افزود: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای مسوولان هستند و نقش مهم و بی بدیلی در انعکاس کمبودها و نقایص به مراجع تصمیم‌گیرنده دارند.

وی ادامه داد: امروزه نقش رسانه در مدیریت افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست و از این رو خبرنگاران باید مقابل جنگ ترکیبی معاندان و دشمنان، در روشنگری، امیدآفرینی و انسجام ملی و فکری مردم بکوشند.

فرماندار سبزوار تصریح کرد: خبرنگاران باید با درک درست و تبیین دقیق مواضع نظام جمهوری اسلامی جهت تنویر افکار عمومی و هدایت درست این فضا تلاش کنند.

وی افزود: دشمنان با هراس افکنی ها و انتشار اخبار ناامیدکننده قصد مدیریت حنگ روانی و رسانه‌ای را دارند که خبرنگاران و رسانه‌ها با فعالیت‌های خود بستر بهره برداری از ظرفیت‌های موجود را فراهم کرده و امید را در جامعه افزایش دهند.

ابراهیمی کردیانی ادامه داد:همچنین خبرنگاران می‌توانند نقش مهمی در ارتباط، هماهنگی و همدلی در بین بخش های مختلف دولت و نیز بین دولت و مردم داشته باشند و در این خصوص ظرفیت‌ها باید به گونه‌ای بیان شود که سطح توقع مردم با بسترهای موجود همخوانی داشته باشد.

وی اظهار کرد: همه مسوولان به نقد نیاز دارند و خبرنگاران باید جهادگرانه و ایثارگرانه به مسایل ورود کنند و نقدهای خود را  کارشناسانه و برمبنای تحلیل درست ارائه کنند تا باعث پیشرفت مسائل شود.

فرماندار سبزوار افزود: همچنین امروز نیاز جامعه ما ارتقای فضای نشاط اجتماعی با حفظ حرمت‌ها و دوری از خدشه‌دار شدن شخصیت افراد است.

امام جمعه سبزوار نیز در این مراسم گفت: تاثیر رسانه چه در کارکرد مثبت آن و چه در کارکرد منفی قابل کتمان نیست و از این رو در منابع روایی هشدارهای مختلفی در بیان اخبار بیان شده است.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه افزود: خبرنگاران باید در بیان اخبار از شنیده‌ها، حدس و گمان دوری کرده و به عنوان منبع موثق مردم، مستند اخبار خود را فراهم کنند.

وی با اشاره به مباحث دروازه بانی خبر ادامه داد: خبرنگاران حتی در انتشار اخبار صحیح باید مصالح نظام، مردم، شرع، عقل و قانون را در نظر بگیرند.

امام جمعه سبزوار تصریح کرد: اخباری که تنش و توهم در جامعه ایجاد می کند و وحدت و انسجام جامعه را از بین برده و بدبینی در جامعه را نسبت به مسوولان کشور ایجاد می کند، کارکرد منفی داشته و رسانه ها باید از آن دوری کنند.

 آیین گرامیداشت روز خبرنگار با حضور فرماندار، امام جمعه و اعضای شورای تامین شهرستان سبزوار برگزارو در پایان این آیین از اصحاب رسانه تجلیل شد.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.