اخبار سبزوار پيام : مذهبی

اخبار » مذهبی / تاریخ خبر: 24 مهر 1395 / کد مطلب: 11387 / نظرات: 0

- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار


وقف 300 موقوفه برای عزاداری محرم و صفر در غرب خراسان رضوی


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: از هزار و 300 موقوفه در شهرستان های سبزوار و خوشاب 300 موقوفه به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای عزاداری در ماه های محرم و صفر وقف شده است.
حجت الاسلام محمد نیساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه بر اساس نیات واقفان درآمد این موقوفات را صرف برگزاری مراسم روضه خوانی، تعزیه و اطعام عزاداران می کند.
وی اختصاص بیشتر موقوفه ها به عزاداری ماه های محرم و صفر را بیانگر درایت علمای زمان های گذشته دانست تا از این طریق جلو توطئه دشمن در تضعیف عاشورا گرفته شود.

* برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در 9 بقعه متبرکه غرب خراسان رضوی

وی اظهار کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ شهادت طلبی در قالب سخنرانی، عزاداری، خیمه های معرفت و غرفه های پاسخگویی به مسائل شرعی طی ماه های محرم و صفر در 9 بقعه و مرقد امامزادگان شهرستانهای سبزوار و خوشاب برگزار می شود.
حجت الاسلام نیساری گفت: ماه های محرم و صفر بهترین فرصت برای عمل به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است.
شهرستان های سبزوار و خوشاب دارای 27 بقعه متبرکه، 2 هزار موقوفه و هزار و 800 رقبه است./101منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.