اخبار سبزوار پيام : اقتصادی

اخبار » اقتصادی / تاریخ خبر: 26 تير 1401 / کد مطلب: 14747 / نظرات: 0


۱۸۵۰ تن انگور یاقوتی در خوشاب برداشت شد


۱۸۵۰ تن انگور یاقوتی در خوشاب  برداشت شد
 مدیر جهاد کشاورزی خوشاب گفت: هزار و ۸۵۰ تن انگور یاقوتی امسال از تاکستان‌های این شهرستان خراسان رضوی برداشت و روانه بازار شد.

ابراهیم رودسرابی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان انگور توسط تاکداران منطقه از سطح ۹۰۰ هکتار از تاکستان‌های بارور دیم منطقه برداشت شده است.

وی تصریح کرد: انگور یاقوتی در ردیف زودرس‌ترین گونه‌های انگور دیم این شهرستان است که برای مصرف به دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی و استان های مجاور حمل می شود.

مدیر جهاد کشاورزی خوشاب با اشاره به مزایای کشت انگور یاقوتی گفت: ارگانیک بودن، زودرسی، مقاومت به کم آبی و مقرون به صرفه بودن برخی از مزیت‌های این گونه باغی است.  

رودسرابی با بیان اینکه شهرستان خوشاب از لحاظ سطح زیر کشت انگور دیم، رتبه نخست خراسان رضوی را دارد، افزود: ۱۰ رقم انگور در باغ‌های خوشاب کشت می شود که سبزه عین، کشمشی، بشاور، یاقوتی، نیشابوری، دیوانه، سرقی، عسکری، لعل و رسمی از ارقام تولیدی انگور در باغ‌های این شهرستان هستند.

وی ادامه داد: بیشترین میزان انگور کشمشی خوشاب در روستای نوروزی تولید می‌شود که افزایش قابلیت نگهداری و صادرات محصول کشمش به ثبات قیمت این محصول در بازار کمک می‌کند.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.