اخبار سبزوار پيام : فرهنگی و هنری


اخبار » فرهنگی و هنری / تاریخ خبر: 3 مهر 1401 / کد مطلب: 14766 / نظرات: 0


۷۰ درصد موقوفات سبزوار به نیت عزاداری محرم و صفر ثبت است


۷۰ درصد موقوفات سبزوار به نیت عزاداری محرم و صفر ثبت است  رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: این شهرستان مجموعا ۲ هزار و ۴۱ موقوفه منفعتی دارد که نیات ۷۰ درصد این موارد مرتبط با عزاداری و مجالس سوگواری در ماه‌های محرم و صفر به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام جعفر مهدوی‌خواه  به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عایدات موقوفاتی که به نیت اقامه عزای اهل بیت (ع) در سبزوار ثبت شده است در سه گروه روضه خوانی، تعزیه داری و اطعام اجرای نیت می شود.

وی افزود: به نیکوکارانی که تمایل دارند وقف خود را به نیات عزاداری محرم و امام حسین (ع) ثبت کنند توصیه می شود موقوفات خود را با نیت عام ترویج مکتب و شعائر حسینی ثبت سامانه کنند تا در اجرای نیات حوزه بیشتری را شامل شود.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با تاکید بر ضرورت سوق یافتن وقف ها به سوی تامین نیازهای روز جامعه، افزود: واقفان قبل از اقدام به وقف می توانند با دریافت مشاوره از کارشناسان وقف و شناخت نیازهای جامعه نسبت به ثبت وقف خود اقدام کنند.

شهرستان‌های سبزوار، خوشاب و ششتمد ۲۷ بقعه متبرکه، ۲ هزار و ۵۸۹ موقوفه و ۱۳ هزار رقبه دارند.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.