اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 12 اسفند 1398 / کد مطلب: 13907 / نظرات: 0


۲ پایگاه سیار اطلاع‌رسانی پیشگیری از کرونا در سبزوار فعال شد


 علاوه بر ۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی ۲ پایگاه سیار اطلاع‌رسانی با هدف پیشگیری از ابتلا به کرونا در شهرستان سبزوار فعال شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: علاوه بر این دو پایگاه سیار در تمامی ۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی و خانه های  بهداشت این شهرستان آموزش های پیشگیری از کرونا برای شهروندان در حال برگزاری است.

دکتر علیرضا مسلم افزود: خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی از مهمترین عوامل پیشگیری از شیوع بیماری‌ کروناست که شهروندان باید به این نکات توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: از مجموع  ۱۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های زیرپوشش این دانشگاه تاکنون ۲ نفر آنها مبتلا به این ویروس شده‌اند و هیچ بیماری به علت کرونا در این منطقه فوت نکرده است.

وی گفت: هم اینک ۳۱ بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در بیمارستان‌های زیرپوشش این دانشگاه در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن بستری هستند.

دکتر مسلم افزود: کمیته بحران این دانشگاه و کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری و مهار بیماری کرونا در سبزوار تشکیل شده و حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان این شهرستان نیز در همین ارتباط فعال شده‌اند.

وی ادامه داد: مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار بطور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است.  

وی گفت: شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن ۴۴۰۱۱۳۳۳ سوالات خود را با کارشناسان آموزش دیده ویژه کرونا مطرح نمایند.

۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۳۳۶ نفر از شهروندان استان خراسان رضوی که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا بوده‌اند برای تشخیص دقیق نوع بیماری مورد آزمایش تخصصی قرار گرفته‌ و از این میان ۲۵ نفر بر اساس نتایج آزمایش تخصصی، مبتلا به ویروس کرونا شناخته شده‌اند.

منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.